• Vazgeç
    Filtrele
  • Müzayede Kuralları
Filtrele

Canlı ve Online "DEĞERLİ KİTAP ve TAŞ PLAK MÜZAYEDESİ" / 25 Ekim Pazar - Saat: 21.05

Müzayedemizde bulunan tüm eserlere 25 Ekim Pazar Saat: 21:00'e kadar online pey verebilirsiniz. Aynı gün saat 21:05 itibariyle sitemiz üzerinden "Canlı Müzayede" başlayacak ve her eser 15 saniye arayla nihai olarak sonuçlanacaktır.

Açılış Fiyatı: 100 TL

Açılış Fiyatı: 90 TL

Açılış Fiyatı: 1.750 TL

Açılış Fiyatı: 1.500 TL

Açılış Fiyatı: 275 TL

Açılış Fiyatı: 1.300 TL

Lot: 48 » Kitap

1700's - L'Histoire de la Belle Hélaine de Constantinople, Mére de Saint-Martin de Tours en Touraine et de Saint-Brice by Caen Chez A.Hardel.
40 sayfa(pages) 17x11 cm.

Hakkında çok az şey bilinen, basım tarihi bile belli olmayan (tahmini 1700'ler) son derece nadir bir İstanbul kitabı.

Bu kitabın 1700 sonları olduğu tahmin edilen farklı bir versiyona dair internette yabancı kaynaklarda bilgi mevcut olup, kitabın yazı karakteri ve kitabın kapak resmindeki farklılıklara ve yazı karakterine bakarak bu baskının çok daha eski bir baskı olduğunu tahmin etmekteyiz.Bu baskının yerli ya da yabancı hiçbir müzayedede kaydına rastlayamadık.

The story is a version of the 14th-century epic poem of the wanderings of Helen of Constantinople, much condensed from the 15,000 verses of the original into 40 pages of prose. The story is one of incest, a surprisingly common theme in mediaeval literature: Helen, daughter of Antoine, Emperor of Constantinople, flees her father's advances following the death of her mother, instead escaping to marry Henry, King of England. Henry's mother conspires to kill her, but Helen escapes again, losing her arm in the process. Antoine meanwhile repents, is baptized, and is forgiven by Helen, who is reunited with her arm (which is divinely re-attached) and all the family. First published within a few decades of the introduction of printing to France, the story was published in numerous versions and formats up to the 19th century.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 6.000 TL

önceki
Sayfaya Git: / 8
sonraki